• Nowy zasilacz
  Nowy zasilacz
  Prezentujemy  produkt naszej firmy: zasilacz specjalizowany ZGM 03/01 do zasilania generatora z magnetronem o mocy 3kW
  Więcej
 • Przekaźnik górniczy
  Przekaźnik górniczy
  Zapraszamy do zapoznania się z naszym  urządzeniem: Izotopowy Sygnalizator Poziomu w wykonaniu dla górnictwa
  Więcej
 • Sygnalizacja pożarowa
  Sygnalizacja pożarowa
  Wykonujemy profesjonalne systemy wykrywania pożaru
  Więcej

Urządzenia na zamówienie

Wykonujemy rozmaite urządzenia mechaniczne, elektromechaniczne lub elektroniczne z możliwością zintegrowania ich ze sterowaniem komputerowym lub automatyką według projektu klienta.

Służymy pełnym wsparciem merytorycznym i technicznym od etapu projektowania urządzenia, przez instalację urządzenia aż po gwarancję serwisoweą.

Do zakresu tego typu usług zaliczamy wykonanie urządzenia od podstaw, na podstawie pełnej dokumentacji jak i od podstaw na podstawie jedynie koncepcji i wytycznych klienta, lub renowacja istniejącego systemu.

Jesteśmy w stanie zrealizować zamówienia jednostkowe, prototypowe, jak również małe partie produkcyjne.

Przykładowe wykonania:

 

Kokilarka

kokilarka thumbnailJest to urządzenie dydaktyczne wykonane dla uczelni technicznej. Urządzenie zostało wykonane od podstaw przez naszą firmę na podstawie wytycznych co do zasady działania przekazanych przez zleceniodawcę.

Kokilarka służy do wykonania odlewów w formach odlewniczych zwanych kokilami. Urządzenie zostało wyposażone w system sterowania komputerem w celu monitorowania temperatury kokil podczas procesu odlewania oraz zautomatyzowania procesu otwierania kokil po określonym czasie od momentu zalania form surówką.

 

 

Do zakresu prac należało:

ekran kokilarka thumbnail

 • wykonanie konstrukcji nośnej urządzenia
 • wykonanie stołu stalowego na elementy robocze kokilarki
 • wykonanie form odlewniczych (kokil)
 • wykonanie układu hydraulicznego
 • uzbrojenie urządzenia w czujniki do pomiaru temperatur kokil oraz czujniki otwarcia i zamknięcia form
 • zintegrowanie całego urządzenia z systemem sterowania komputerowego wyposażonego w monitor dotykowy służący do obsługi urządzenia

 

Skorupiarka

skorupiarka thumbnail

Jest to urządzenie dydaktyczne wykonane dla uczelni technicznej. Urządzenie zostało wykonane od podstaw przez naszą firmę na podstawie wytycznych co do zasady działania przekazanych przez zleceniodawcę.

Skorupiarka służy do przygotowania form odlewniczych wykonanych ze spacjalnego piasku z dodatkiem żywic termoutwardzalnych. W formę, do wykonywania skorup, wbudowana została grzałka sterowana za pomocą regulatora cyfrowego, która ma na celu rozgrzanie formy do zadanej temperatury potrzebnej do przeprowadzenia procesu oraz utrzymania jej z zadaną tolerancją. Dodatkowo do końcowego podgrzania piasku z wierzchniej części skorupy został wykonany żarnik wykonany z trzech lamp halogenowych, jest on włączany automatycznie po opuszczeniu żarnika na skorupę. 

 

Odlewnia odśrodkowa

odlewanie odsrodkowe thumbnail

Jest to urządzenie dydaktyczne wykonane dla uczelni technicznej. Urządzenie zostało dostarczone przez zleceniodawcę i zmodernizowane oraz odnowione przez naszą firmę.

Odlewnia służy do odlewania odśrodkowego elementów okrągłych, np tulei stożkowych. Modernizacja polegała na odnowieniu całej konstrukcji, tj. zakonserwowaniu i pomalowaniu wszystkich elementów, oraz zintegrowania urządzenia z systemem komputerowym w celu umożliwienia sterowania odlewnią za pomocą ekranu dotykowego. Urządzenie zostało również wyposażone w pirometr do bezdotykowego pomiaru temperatury i falownik silnika indukcyjnego

 

Po modernizacji urządzenie uzyskało następującą funkcjonalność:ekran odlewanie thumbnail

 • regulacja obrotów silnika
 • sterowanie kierunkiem obrotów silnika
 • bezdotykowy pomiar temperatury formy odlewniczej w ruchu
 • sterowanie powyższymi funkcjami za pomocą ekranu dotykowe